Piknik Rodzinny

Kilku członków SKKiH pojawiło się w sobotę 27 sierpnia na Pikniku Rodzinnym organizowanym przez SSM na boisku Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu.

Pojawili się:

  • Kazimierz Kasperczak
  • Akradiusz Balcerzak
  • Roman Jagielski
  • Marcin Machała


Na stoisku pana Kazimierza Kasperczaka można było obejrzeć zabytkową instalację elektryczną z początku XX wieku a także kolekcję zabytkowych wyłączników i gniazd elektrycznych produkowanych i stosowanych od 1905 roku do 2000 roku. Można było zakupić u niego koperty okolicznościowe i karty pocztowe wydane w Sieradzu, widokówki z Sieradza i innych miejscowości województwa łódzkiego, widokówki zaprojektowane i wykonane przez Władysława Podsiadłego, a także inne koperty, karty pocztowe, widokówki, kalendarzyki listkowe, znaczki pocztowe i publikacje dotyczące Sieradza.

Na stoisku pana Romana Jagielskiego można było obejrzeć i kupić porcelanowe figurki oraz elementy zastawy, dużą różnorodność przedmiotów mosiężnych (figurki, świeczniki, dzwonki, czajniczki, itp) oraz stare aparaty fotograficzne.

Na stoisku naszego prezesa – Arkadiusza Balcerzaka można było przebierać w starych monetach, między innymi Polska Królewska (od XVI wieku), II Rzeczpospolita, Rosja Carska, Niemcy, chińskie monety keszowe a także współczesne monety 2 zł Golden Nordic. Oprócz tego można było kupić starodawne sztućce, buteleczki, mosiężne dzbanuszki, kielichy, misy oraz inne drobne przedmioty.

Na moim stoisku można było przebierać w monetach (Polska PRL, obiegowe monety powojennej Europy, monety euro, egzotyka i przedwojenne), filatelistyce (znaczki pocztowe Polski i Czechosłowacji na sztuki, zestawy z Europy i świata, bloczki znaczków) oraz w kartach telefonicznych (polskie magnetyczne, zagraniczne, polskie prepaid).

Dziękujemy Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej za zaproszenie nas na tą imprezę.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.